עורך דין רכישת דירה

רכישת דירה מיד שנייה היא עסקה מורכבת ולעיתים אנשים נכנסים לעסקה בחיפזון רב ולא טורחים לבדוק נתונים משמעותיים. למעשה, אין די בלראות את הדירה, לסכם על מחיר ולקבוע מועד לפינוי, אלא יש הרבה מעבר לכך. בשל המורכבות הרבה של רכישת דירה יד שנייה, חשוב להיעזר בעורך דין מקרקעין שיעמוד לרשותכם לאורך כל התהליך.

משרדו של עו"ד עמית ארבל מציע עבורכם ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך, כולל בחינת כל הפרמטרים החשובים שיסייעו לכם בביצוע עסקה נבונה.עורך דין רכישת דירה

צירפנו עבורכם מספר היבטים תמציתיים בתחום שיסייעו לכם להבין את התהליך, אך בכל מקרה ישנה חשיבות רבה לליווי צמוד של עורך דין מקרקעין.

זיכרון דברים

זיכרון דברים הינו חוזה לכל דבר ועניין, לכן חשוב לבצע זאת בסיוע של עורך דין רק לאחר הבנת משמעות הדברים וניסוחם בצורה נכונה.

רישום זכויות הנכס

ישנה חשיבות רבה לרישום הדירה בטאבו, כלומר, שהיא רשומה בלשכת רישום המקרקעין. ישנם מקרים מסוימים שהדירה אכן רשומה בטאבו, אך בפועל הזכויות עליה אינן רשומות על שם המוכר. לכן, על עו"ד מקרקעין לבדוק את זכויות המוכר ולהכין את המסמכים שיידרשו לצורך העברת הזכויות. חשוב לציין כי לא תמיד דירה שאינה רשומה בטאבו עלולה להוות בעיה משמעותית, אך יש לבחון כל מקרה לגופו.

בדיקת חובות ושעבודים על הנכס

חשוב לרכוש דירה נקיה משעבודים, חובות ועיקולים. לרוב, בעיות אלו מתחילות כאשר ישנה משכנתא על הדירה, כך שיש צורך לקבל מהבנק "מכתב כוונות" אשר מאשר כי עד לתאריך מסוים בעל הנכס יסלק את כל החובות. בשלב זה מתחיל משא ומתן, הרי הקונה יעדיף לקבל סכום כסף מסוים לטובת רכישת דירה אחרת וכן מקרים נוספים בהם המוכר יבקש לגרור את המשכנתא לטובת רכישת בית אחר ועוד. כמו כן, ישנם מקרים שקיימים עיקולים על הדירה, כך שיש צורך לקבל אישור מהמעקל שיש בכוונתו להסיר את העיקול עד לתאריך מסוים. שלב זה הוא מורכב, ולכן טוב שיש בסביבה עו"ד מקרקעין שידאג לאינטרסים שלכם.

שלבים אלה הם חלק קטן מתהליך רכישת דירה, וביניהם ניתן למצוא שלבים נוספים בהם משרדו של עו"ד עמית ארבל יוכל להעניק לכם ייעוץ מקצועי, כמו בכל הנושא של חריגות בנייה, מיסוי, הערות אזהרה ועוד.

בשל המורכבות הרבה של רכישת דירת יד שנייה, משרדנו מעניק סיוע מקצועי לאורך כל הדרך, החל מהשלב הראשוני של רכישת הנכס, חתימה על החוזה ועד השלמת העסקה.