עורך דין רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן היא עסקה משמעותית הטומנת בחובה ביצוע משימות רבות עד להשלמת העסקה. ראשית, נציין כי מדובר בסיכון מסוים מצד הרוכש, במיוחד אם מדובר ברכישת דירה חדשה על הנייר שעדיין לא נבנתה. ההתלבטויות במקרים אלה הן רבות: האם הדירה תהיה מוכנה בזמן, האם הקבלן יעמוד בהבטחות, מה יהיה טיב הבנייה ועוד. גם מצד הקבלן יש לא מעט התחייבויות, כך שחתימה על הסכם בליווי עורך דין נדל"ן של שני הצדדים, היא חשובה ביותר.

כל קבלן מלווה בעורך דין נדל"ן מטעמו אשר מייעץ לו לאורך כל הדרך, אך חשוב לזכור כי מדובר בעורך דין שדואג לאינטרסים של הקבלן, לכן משרדנו מאפשר לכם ליווי אישי שיבטיח לכם שתבצעו את העסקה בצורה נכונה ושתכיל את מלוא הזכויות המגיעות לכם על פי חוק.

על מה חשוב לשים דגש טרם רכישת דירה מקבלן?עורך דין רכישת דירה מקבלן

עליכם לזכור כי מדובר בדירה הנקנית על בסיס חוזה, ולא על סמך נכס קיים, כך שיש להקפיד על פרמטרים מסוימים עליהם נפרט בהמשך כדי לבצע רכישה נבונה.

  1. בדיקות ראשוניות אותן מבצע עו"ד עמית ארבל טרם רכישת דירה מקבלן:
  • בדיקה אם קיימת בעלות על הקרקע מצד הקבלן או חברת הבניה וכי זמן חכירת הקרקע הינו ארוך טווח.
  • בדיקת הקרקע לוודא שאינה מעוקלת או משועבדת.
  • בדיקת נסח הרישום וכן את מספר החלקה והגוש במשרד רישום המקרקעין.
  • בחינה של מסמכי הבעלות על הקרקע מצד חברת הבנייה או הקבלן.

      2. תנאי החוזה בעת רכישת דירה מקבלן:

עליכם לוודא כי כל הסעיפים שסוכמו עם הקבלן בעל פה רשומים בחוזה, ודאו כי המפרט הטכני של הדירה מופיע במלואו ובצורה מדויקת בחוזה, ודאו כי מחיר הדירה שסוכם מראש הינו סופי וכולל את כל ההוצאות האפשריות כדי למנוע הפתעות בהמשך, וודאו כי הקבלן לא יוכל לבצע שינויים בדירה לאחר חתימת החוזה ללא אישור מכם בכתב.

     3. בדיקת סעיפי החוזה בעת רכישת דירה מקבלן:

בקשת רישום בטאבו מהקבלן (במידה והוא לא ביצע זאת) עם ציון מועד השלמת רישום הבעלות על הנכס על שמכם באגף הרישום של מנהל מקרקעי ישראל.

יש לוודא כי המחיר שסוכם עבור הדירה כולל את תשלום המע"מ על מנת שלא תצטרכו לשלמו בנוסף.

יש לברר אם הקבלן התקין תשתיות בהתאם למה שסוכם בחוזה, כמו – מערכת סולארית לחימום מים, מערכות מים, גז וחשמל.

איחור במסירת הדירה- יש לבחון מה יהיה הפיצוי במקרה של דחייה במועד המסירה.

יש לוודא כי הקבלן העביר על שמכם את זכות הבעלות על הדירה שרכשתם, בהתאם לחוזה וללא כל עיקול או שיעבוד צד ג'.

יש לוודא כי הקבלן מתחייב לכך שהדירה תימסר בזמן כאשר היא תקינה, נקייה וללא כל פגם.

אחריות הקבלן לתיקונים – במידה ובדירה יתגלה פגם, עליכם לבחון אופציה לתיקון הפגמים או פיצוי, למעט מקרים בהם הנזק באחריותכם, כלומר שאינו פגם הקשור לקבלן.

רכישת דירה מקבלן, היא משימה מורכבת לכן חשוב להוויעץ עם עורך דין מקרקעין לפי רכישת דירה מקבלן , משרדנו עומד לשרותכם כדי לספק לכם ליווי אישי ומקצועי ולוודא שתבצעו עסקה מוצלחת!