עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

מכירת דירה היא הליך משמעותי הטומן בחובו צורך בשימת לב לפרטים שונים על מנת לבצע עסקה נכונה.  לכן, ישנה חשיבות רבה לייצוג על ידי עורך דין מקרקעין המתמחה בכל התהליך על מנת שלא לסכן את הכספים המועברים, ולוודא כי התשלומים הועברו כנדרש בהסכם ובמועד הנקוב. כמו כן, עו"ד מקרקעין יכול לסייע לכם למכור את הדירה בצורה נכונה תוך כדי הפחתה בתשלומי מס (ככל הניתן) ובהתאם לחוק.

משרדו של עו"ד עמית ארבל מעניק ללקוחותיו ליווי אישי לאורך כל תהליך מכירת הדירה בצורה מקצועית, תוך כדי שמירה על אינטרס הלקוח, החל משלב זיכרון דברים ועד מסירת המפתחות לקונה.

על מה חשוב לשים דגש בעת מכירת דירה?

ראשית, עליכם להסתמך רק על המלצותיו של עורך הדין מטעמכם ולא על דעותיו של עורך הדין מטעם הרוכש, מכיוון שמתוקף סמכותו של עורך דין הוא אמור להבטיח את זכויותיכם והוא יגן על האינטרסים שלכם וידאג כי העסקה תתבצע בצורה הוגנת עבורכם.

חשוב לדאוג לכל הטפסים הרלוונטיים מהבנק במידה וקיימת יתרת משכנתא לתשלום או אם ברצונכם לגרור את המשכנתא לדירה החדשה. במקרה זה עליכם להמציא אישור עדכני מהבנק ובו היתרה לסילוק המשכנתא.

דיווח לרשויות – חשוב לדווח לרשויות המתאימות כמו מיסוי מקרקעין בגין העסקה שבוצעה, ולמלא את כל הטפסים הרלוונטיים. זאת תוכלו לבצע בסיוע של עורך דין מקרקעין.

עוד בעניין רשויות – חשוב לבדוק את נושא מס שבח ולבחון אם קיימת זכאות לפטור על פי החוק. במידה והנכם זכאים לפטור ממס שבח, עליכם להגיש טפסים רלוונטיים, אך יש לבחון היטב את זכאותכם בהתאם לסעיף הפטור.

חשוב להקפיד לרשום הערת אזהרה על הדירה לטובת הרוכשים, כך שבעת קבלת התשלום הראשון ניתן להסירה. בנוסף, יש להגיש לעו”ד ייפויי כוח מטעם רוכשי הדירה שיאפשר לו למחוק את הערת האזהרה בהמשך התהליך.

בתהליך הכנת החוזה חשוב לשים לב לנושאים הבאים:

יש להקפיד לרשום בצורה ברורה את תנאי התשלום כמו – מועד תשלום, מועד שער הדולר (במידת הצורך), ריביות ומדדים שונים.

הפרת החוזה – במידה ורוכש הדירה מפר את החוזה, עליו לשלם לכם פיצוי כספי, לכן יש לרשום זאת בצורה ברורה בחוזה. לרוב, הפיצוי הוא כ- 10% מסכום העסקה ללא הוכחת נזק.

רישום זכויות בטאבו – יש לרשום בחוזה את תנאי רישום זכויות הרוכשים בטאבו, לרוב, רק לאחר העברת התשלום תימסר החזקה לרוכש ויירשמו זכויותיו.

מכירת דירה, היא משימה מורכבת לכן עורך דין עמית ארבל עומד לשירותכם לספק לכם ליווי אישי ומקצועי לאורך כל תהליך מכירת הדירה ולוודא שתבצעו עסקה בטוחה ומוצלחת!